„V Česku má mladý šperkař snadnější výchozí bod než jinde ve světe. Přijde ke startovní pozici mnohem dříve, než například šperkař v Miláně. Tam cesta začíná tak, že jste nejprve ve velkých studiích na pomocných pozicích nebo junior pozicích. Po škole šperkaři zůstávají rovnou ve větších korporátech a neodváží se ke své vlastní značce. Tady má každý mladý šperkař malé studio. A to dělá scénu pestřejší.“
„Když se mi narodily děti, objevila jsem sebe. Zjistila jsem, že mám nějaké potřeby. Level dokonalosti jsem pustila někam pod nulu. Perfekcionalismus není moje téma. Beru sebe jako celek. Kromě role designérky jsem ještě máma, žena, člověk, čtenář a i třeba pacient. Aktuálně přemýšlím jak oslavit můj nový životní milník,“ prozradila nám otevřeně Nastassia, která navrhla i brož pro vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou.
Jak rozděluje čas mezi práci a rodinu? Toužila někdy po expanzi své tvorby do zahraničí? A neplánuje změnit profesi? Odpovědi můžete najít v našem dalším díle podcastu DESIGNNEWS, který moderuje šéfredaktorka Veronika Pařízková.
NASTASSIA ALEINIKAVA KAHOTSKI
Designérka a šperkařka si letos s manželem Pavlem Kahotskim na pražské Letné otevřela showroom s brýlemi Kahotski Eyewear. Zde nabízí plný servis zařízení brýlí i včetně jejich designu. Vystudovala ateliér K.O.V na Umprum, kde si vytříbila svůj nezaměnitelný rukopis. Její šperk je zdobný, přesto elegantní a často svou předlohu nachází v přírodě. Každý kousek tvorby v sobě nese zaklíčovaný příběh. Design brýlí nemá na české půdě obdoby. Obroučky jsou zábavné, rozpustilé a organické. Výše zmíněné Nastassia spojuje například ve své kolekci Metamorfózy či v projektu Brýle pro první českou prezidentku. V roce 2017 se stala Grand designérkou roku cen Czech Grand Design. Více než dvě dekády žije v Praze, ale své dětství prožila v Bělorusku.
CELÝ DÍL PODCASTU SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA VŠECH ZVUKOVÝCH PLATFORMÁCH.
Interiér pro nahrávání našeho podcastu vybavila nábytkem značka TON. Děkujeme za zapůjčení závěsné tapisérie značce Masopust a designérce Karolíně Vorlíkovéza vázu Once Upon A Time.
Za technickým zpracováním podcastu stojí Kryštof Čížek. Střih obstarala Hanka Havlová a zvukově doladil Mário Biháry. Podcast fotí Anželika Rybalik. Grafiku vytvořil Jakub Janeba.